Saturday, August 8, 2009

گزارش تصویری از آدم کشی بسیجیان


این عکسها برای روز سی ام خرداد در حوالی پل چوبی تهران است و دلیل دیگری است برای جنایت و آدم کشی نیروهای لباس شخصی و بسیجی ، در این گزارش بطور کامل دیده می شود که نیروهای بسیج پایگاه مسجد فخر الدوله بروی ملت چگونه آتش می گشایند (با کلیک بروی عکسها می توانید آنها را در اندازه بزرگتری ببینید)، از عکاس دلیر این تصاویر که آنها را در اختیارم گذاشته نیز سپاسگذاری می نمایم .
جمعیت معترض در یک خیابان فرعی منتهی به خیابان سپاه از دو سوی محاصره شده اند و راهی برای فرار ندارند ، فرد مشخص شده را در نظر داشته باشید ، او حتی همانند دیگران اقدام به سنگ پراکنی بسمت نیروهای بسیجی که در ابتدای خیابان قرار دارند نمی کند و فقط با مشتهای گره کرده اش شعار می دهد جمعیت معترض تصمیم می گیرند به ابتدای خیابان بروند و حلقه محاصره را بشکنند با حرکت جمعیت بسیجیان نیز بسوی آنها هجوم می آورند و فاصله شان با مردم کمتر می شود در میان بسیجیان مهاجم فردی را می بینید که شلوار قهوه ای تیره و پیراهن خاکی رنگ بر تن دارد که بسمت ملت در حال حرکت است ، مجددا در عکس همان فرد پیراهن سفید را هم می بینید که نظاره گر هجوم بسیجیان است در این عکس کمی بسیجی مذکور واضح تر دیده می شود مردم مجددا بسمت بسیجیان حرکت می کنند
این عکس برای ابتدای همان خیابان است که بسیجیان مسلح و با سپر ایستاده اند

بسیجیان بسمت جمعیت حاضر در خیابان در حال پیشروی هستند

مردم از داخل خیابان بسمت بسیجیان در حرکت هستند

همان بسیجی با لباس خاکی و دو بسیجی دیگر را هم مشاهده می کنید که یکی با لباس قهوه ای رنگ کلت در دست دارد و دیگری با لباس مشکی اسلحه کلاش بسیجی دیگر را از دست وی میگیرد و بسمت جمعیت حرکت می کنند آن چند بسیجی را همن فرد با لباس قهوه ای و مشکی و بسیجی لباس خاکی رنگ را می بینید که با گشودن آتش و تیر مستقیم بسمت جمعیت حمله می برند

تیر اندازی مستقیم بسمت جمعیت شدت می یابد

با گشودن آتش و حمله بسیجیان همان فرد لباس سفید که نظاره گر بود و شعار می داد از ناحیه سر مورد اصابت گلوله قرار می گیرد و نقش بر زمین می شود

با توجه به شدت جراحت و متلاشی شدن پیشانی وی واضح است که گلوله از اسلحه کلت شلیک نشده و برای کلاشینکف است و با نشانه گیری دقیق به فرد فوق اصابت کرده جمعیت تلاش برای احیای وی می نمایند و راه تنفسی وی را می گشایند که متاسفانه وی در دم جان سپرده جمعیت جنازه وی را بلند کرده و بسمت ابتدای خیابان حرکت می کنند درگیری همچنان ادامه پیدا می کند و خون آن شهید نیز در کف خیابان نقش می بندد
یکبار دیگر بسیجی ضارب را که بسمت جمعیت و آن شهید نشانه گیری کرده را ببینید

اما این بسیجی قاتل کیست ؟

نام وی جواد گودرزی است
وی عضو بسیج مسجد فخرالدوله و از بسیجیان دانشگاه علم و صنعت تهران است و در خیابان شهید برادران قائدی (هدایت) تهران ساکن می باشد


http://www.goftaniha.org/2009/08/blog-post_08.html

اشاره ابطحی به 11 میلیون رای احمدی نژاد

اشاره ابطحی به 11 میلیون رای احمدی نژاد

Friday, August 7, 2009

دوبار اشاره ابطحی به رای 19 میلیونی موسوی

کلیپ اشاره ابطحی به رای 19 میلیونی موسوی

نفر بعدی کیست؟

ترس از جنبش اجتماعی دلیلی برای عدم بازداشت موسوی

۱۳۸۸/۰۵/۱۶
علیرضا کرمانی

در هفته های گذشته، برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و نیز مجلس خبرگان، خواهان بازداشت نخست وزیر دوران جنگ و نامزد معترض کنونی؛ یعنی میر حسین موسوی شده بودند.

نخستین بار یکی دو روز پس از اعلام نتایج انتخابات ۲۲ خرداد بود که شایعه بازداشت خانگی میرحسین موسوی به گوش رسید. اما سرتیپ رادان؛ جانشین فرمانده نیروی انتظامی به خبرنگاران گفت این شایعه درست نیست.

با این حال پس از آخرین نماز جمعه خرداد ماه که توسط آیت الله خامنه ای اقامه شد، گاه و بیگاه خبرهایی شنیده می شود که این یا آن خواستار بازداشت میرحسین موسوی، آخرین نخست وزیر جمهوری اسلامی ایران و نامزد معترض به نتایج این دوره از انتخابات شده اند.

یک هفته پس از برگزاری انتخابات و حضور انبوه مردم معترض در خیابان ها و پس از گذشت چند روز از بازداشت شماری از چهره های سیاسی اصلاح طلب، آیت الله علی خامنها ی در خطبه های نماز جمعه تهران گفت: «من از همه می خواهم به این روش خاتمه دهند. این روش، روش درستی نیست. اگر خاتمه ندهند، مسئولیت تبعات آن، هرج و مرج آن به عهده آن هاست.»

اما در تازه ترین رخداد، یک نماینده مجلس خبرگان روز چهارشنبه به خاطر آن چه او «تخلف ها و خیانت ها» خواند خواستار محکوم کردن میرحسین موسوی و محمد خاتمی شد. یکی از اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس نیز در روزهای گذشته گفت: گروهی از نمایندگان از قاضی مرتضوی خواسته اند تا میرحسین موسوی بازداشت شود.

با شنیدن خبرهایی از این دست پرسش مطرح می تواند این باشد: بالا بردن سطح برخوردها تا چهره ای چون میرحسین موسوی تا چه اندازه شدنی است؟

سعید رضوی فقیه، روزنامه نگار و تحلیلگر سیاسی در تهران، در این باره می گوید: «این که بعضی ها اعتقاد دارند که آقای موسوی باید دستگیر شود، با این که جمهوری اسلامی در شرایط فعلی می تواند دست به چنین کاری بزند، دو مطلب متفاوت است. من گمان می کنم که اگر جمهوری اسلامی و تصمیم گیرندگان اصلی نظام معتقد بودند که دستگیری آقای موسوی اوضاع را از این که هست بدتر نمی کند، در این تصمیم تعلل نمی کردند. هم چنین در مورد آقای خاتمی یا آقای کروبی و حتی آقای هاشمی رفسنجانی. آن چه باعث می شود سران جمهوری اسلامی عجالتاً از خودشان خویشتنداری نشان دهند فقط و فقط ترس آن ها در برابر این جنبش اجتماعی است.»

این هفته و پس از آن که تلویزیون جمهوری اسلامی ایران، سخنانی از محمدعلی ابطحی، یکی از چهره های سیاسی بازداشت شده را پخش کرد که در آن او به هم قسم شدن آیت الله هاشمی رفسنجانی، محمد خاتمی و میرحسین موسوی اشاره می کرد، برخی از اصولگرایان پخش چنین سخنانی را به مصلحت ندانستند و گفتند نباید پای این چهره ها را به میدان رو در رویی با رهبری نظام کشاند.

سعید رضوی فقیه در این زمینه هم می گوید: «بخشی از اصولگرایان که مخالف دستگیری آقایانی مثل هاشمی رفسنجانی، خاتمی یا موسوی هستند، از قدرت گرفتن بیش از حد نو کیسه های سیاسی که الان گرداننده صحنه سیاست و قدرت سیاسی در ایران هستند، و یا از بدتر و بحرانی تر شدن اوضاع سیاسی در کشور نگران هستند. به نظر می رسد که جمهوری اسلامی بعد از گذشت پنجاه و چند روز از شروع اعتراض های اخیر، هنوز نه در سطح بین المللی توانسته مشروعیت از دست رفته خودش را ترمیم کند و نه در سطح داخلی توانسته اعتماد از دست رفته مردم را دوباره جلب کند.»

پرسش دیگری که پیش کشیده می شود این است که با تنفیذ حکم ریاست جمهوری اسلامی برای محمود احمدی نژاد و پس از آیین تحلیف او در مجلس شورای اسلامی، اوضاع ایران رو به کدام سمت و سو می رود. قدرت گرفتن بیشتر تندروهایی که بازداشت میرحسین موسوی، ممنوع الخروج شدن محمد خاتمی و برکناری و خانه نشینی اکبر هاشمی رفسنجانی را می خواهند؟

آقای رضوی فقیه در این ارتباط می گوید: «این جنبش اگرچه مجوز برنامه هایی مثل تجمع و راهپیمایی را نگرفته، گمانم بر این است که فضای سیاسی جامعه ایران خود به خود و با همین فشار اجتماعی از گذشته بازتر خواهد بود و آن چه را که حتی در دوره هشت ساله اصلاحات به آن دست پیدا نکردیم، بعد از این انتخابات پرتقلب، خواهیم یافت».

در روزها و هفته های پس از انتخابات در ایران، اصولگرایان سرگرم طرح یک پرسش و دادن پاسخ های گوناگون به آن نیز بوده اند: این که مسئولیت ریخته شدن خون برخی از معترضان به دوش کیست؟ برخی از آنان پاسخ داده اند: میرحسین موسوی، مهدی کروبی و محمد خاتمی. اما این که مسئولیت کشته شدن برخی از بازداشت شدگان را چه کسی باید بر دوش بگیرد، پرسشی است که بر پایه گفته ها و شنیده ها، اصولگرایان هنوز پاسخی برای آن نیافته اند.

Thursday, August 6, 2009

خامنه ای حیا کن مملکتو رها کن

آتش زدن پرچم روسیه در چهلم شهدا بهشت زهرا

سکانس اعتراف گیری!

کاریکاتور احمدی نژاد و پاک کردن صورت مسئله


برای وضوح تصویر کلیک کنید.
از نیک آهنگ کوثر

طرح جدید نوکیا

محصول جدید نوکیا با همکاری جمهوری اسلامی ایران


لوح فشرده تبلیغاتی محمود احمدی نژاد

برای وضوع تصویر روی عکس کلیک کنید

این هم دستمزد بسیجیان

روی عکس کلیک کنید تا تصویر را واضح ببینید.

اعتراف عجیب آیت‌الله امامی کاشانی در مسجد جمکران

10:43 عصر سه‌شنبه، 13 مرداد 1388

نور ولایت فقیه کم‌سو شده و نمی‌تواند مشکلات کشور را حل کند

لحظاتی پیش آیت‌الله امامی کاشانی در سخنانی در مسجد جمکران اعتراف کرد که ولایت فقیه نمی‌تواند مشکل ایران را حل کند. او از امام زمان درخواست کرد هرچه سریع‌تر ظهور کند.


به گزارش «موج سبز آزادی» وی دقایقی پیش در سخنرانی خود در مسجد جمکران که به طور مستقیم از شبکه قرآن پخش می‌شد، خطاب به امام عصر(عج) گفت: ای امام زمان، اگرچه در عصر غیبت تو ولایت فقیه حاکم است، اما ولایت فقیه نور کمی است که از آن دور سو سو می کند.


امامی کاشانی قبل از آنکه مراسم دعای توسل در مسجد جمکران آغاز شود، با اشاره به کم‌سویی نور ولایت فقیه در ایران، تصریح کرد: او که نمی تواند مشکل را حل کند، این است اوضاع کشور، این است اوضاع دنیا، تو باید بیایی، تو باید مشکل را حل کنی.


این عضو مجلس خبرگان و شورای نگهبان که در مراسم تنفیذ دولت کودتا در روز نکبت نیز شرکت کرده بود، در حالی از ناتوانی ولی فقیه در حل مشکلات کشور سخن گفت که آیت‌الله خامنه‌ای روز قبل در مراسم نمایشی تنفیذ به شدت از کسانی که از الگوهای انقلاب اسلامی (که وی با بیان انقلاب 57 اظهار کرد) در اعتراضات استفاده می‌کنند، انتقاد کرده و این کار را تقلید کاریکاتوری نامیده بود.


میرحسین موسوی که از انقلابی‌ترین چهره‌های اصلاح طلب بوده و هست، در ایام تبلیغات انتخاباتی و پس از وقوع کودتای 22 خرداد، همواره بر استفاده از نمادها و شعارهای انقلابی همچون الله اکبر گفتن در پشت بام‌ها و حضور در محافل مذهبی تاکید کرده است، اما اکنون به نظر می‌رسد این موضوع رهبر نظام را بسیار عصبانی کرده است.

Wednesday, August 5, 2009

رئیس جمهور شدن به بهای ریختن خون چند نفر

شرحی برای این قتلها ندارم

فیلم اعترافات محمدرضا جلایی‌پور

«من اعتراف می‌کنم». این عنوان فیلم زیبایی است که اشک را در چشم بی‌قرار می‌کند. این فیلم را یکی از فرزندان ناشناس جنبش سبز ساخته است تا نشان دهد که اعترافات واقعی اصلاح طلبان چیست. در این فیلم، اعترافات محمدرضا جلایی‌پور را می‌بینید و می‌شنوید. اتهام او حمایت از موسوی و خاتمی است؛ جرم او خوش‌بینی و اعتماد به نظامی است که سه عموی او در راه استقرارش شهید شده‌اند؛ گناه نکرده‌ی او این است که در ایجاد موج سبز امید و آزادی در ایران سهیم بود.


اگر اعترافات ابطحی و عطریانفر باعث شکنجه‌ی اعتراف‌گیران و شکنجه‌گران شد که دیدند کسی نمایش مضحک آنها را باور نکرده، اعترافات محمدرضا، واقعی‌ترین اعترافاتی است باید روح هر ایرانی ساکت و راضی به این وضعیت را شکنجه دهد؛ باید ما را تکان دهد و به خود بیاورد که ایران و ایرانی را چه شده است. باید سکوت ما را به فریاد تبدیل کند و به عصیان برخیزیم از این سرنوشت شومی که برای کشور ما در حال نوشته شدن است.فیروز آبادی در مراسم تحلیف خوابش برده!

کلیپ تظاهرات 14 مرداد در بازار تهران

يادداشت هاي يك پزشك : اقدامات اوليه در برابر گاز اشك آور جديد

ديروزبه اورژانس مصدوماني را آوردند كه مي گفتند در اثر گازاشك آور اينگونه شده اند اما علايم باليني آنها باعلايم جنرال مصدومين از اشك آورمتفاوت بود.مصدومين روزهاي گذشته از سوختگي شديد رنج مي بردند اما مصدومين ديروز تحريكات جلدي زيادي نداشتند و بعد از انجام آزمايش در خون آنها مقاديري فنيل انالين؛ نيتريت و گوگرد ديده شد و سطح اوره خون را چشمگير نشان مي داد فكر مي كنم پليس ضدشورش از مواد جديدي استفاده مي كند امروز با يكي از دوستانم كه دستي در طب نظامي دارد گفتگو كردم با گفتن علايم (درد قفسه ي سينه -سردرد شديد -سرگيجه -دو بيني و تاري ديد - خستگي جديد غش كردن و يك مورد هم تشنج) به اين نتيجه رسيديم كه حدسم درست بوده و اين اثر فقط يك نوع گاز جنگي است كه فقط در جنگ وآن هم در هواي بالاي 27 درجه كاربرد دارد و پس از صحبت فراوان وارايه چند مقاله راجع به CHLOROBENZALDOXIM NITRIL از او روش هاي درماني را جويا شدم كه اقدامات اوليه آن را برايتان مي گويم:

موارداحتياط قبل از زدن گاز
1-از عينك هاي دودي كه تمام سطح چشم را بپوشاند استفاده كنيد-اين گاز بر روي قرنيه تاثير مي گذاردپس حتما به اين مورد توجه كنيد

2-لنزهاي چشمي خودرادر منزل بگذاريد حالت چشم آسيايي ها از تحدب كمتري برخوردار است كه باعث مي شود لنز به صورت كامل برروي كره ننشيند ودر صورت ورود گاز به فضاي خالي بين لنز وچشم مي تواند صدمات جبران ناپذيري به قرنيه چشم وارد بياورد

3-زيورآلات خودرا در خانه بگذاريد چون ممكن است در اثر تركيب با گاز باعث سوختگي پوست شود

4-از كرم هاي مرطوب كننده و پمادهاي چرب و كرم هاي آرايشي استفده نكنيدو آرايش نكنيد به دو دليل:اول اينكه اين ماده بسيار چربي دوست است و با مخلوط شدن با آن اثر سوختگي پوست را زياد مي كند و دو اينكه در هنكام شست و شو چون فقط بايد از آب سرد استفاده كنيم نمي توانيم آنها را به طور كامل از بين ببريم

5-قبل از بيرون آمدن از منزل حتما حمام كنيد تا پوستتان كمترين مقدارچربي را داشته باشد

6-يك عدد قرص بروفن 200 يا 400 قبل از رسيدن به محل استفاده كنيداگر وزنتان زير 50كيلوست 200 و اگر بالاتر است 400(بروفن يك داروي ضد التهاب است)

7-دستمال نخي و اشك مصنوعي همراهتان باشد

8-از پوشيدن لباس نايلوني خودداري نماييد

اقدامات بعد از زدن گاز

1-عرق خودرا پاك نكنيد فقط با گذاشتن دستمال كاغذي به صورت گذاشتن و برداشتن روي پوست استفتده كنيد و از يك دستمال چند بار استفاده نكنيد

2-به هيچ وجه ندويد وفعاليت سنگين بدني انجام ندهيداين كار باعث جذب بيشتر گاز توسط ريه مي شود و به جاي آن به سطوح بالا تر از زمين برويد

3-آتش روشن كردن بزرگ بسيار سودمند است پس ژل آتش زنه همراهتان باشد چون حرارت بالايي توليد مي كند اما آتش هاي كوچك فايده ايي ندارند چون دماي تخريب اين گاز بيش از350 درجه سلسيوس است و15دقيقه در اين دما طول مي كشد تا به تخريب كامل برسد پس بي خود فندك روشن نكنيد

4- از دستمالي آغشته به آب +يك اسيد ملايم(مثل سركه يا آبليمو يا نوشابه ي مشكي به دليل داشتن اسيد فسفريك خوراكي) براي گرفتن جلوي دهانتان استفاده كنيد اين گاز به اسيد حساس است

5-به هيچ وجه از فرآورده هاي گاز دار مثل نوشابه ماالشعير و...استفاده نكنيد فقط از آب استفاده كنيد

6-زير آفتاب به طور مداوم نايستيد و از كشيدن لباس روي سر خود خودداري نماييد

7-از پمادهاي ضدالتهاب مخصوصا زينك اكسايد و يا كالامين دي يا بتامتازون استفاده نكنيد(ديروز يكي از پرستارها به صورت خانمي زينك زد كه باعث سوختگي شديد او شد)

8-مرتبا پلك بزنيد وحدالامكان از اشك مصنوعي استفاده كنيدوآن را به درون چشم خود بريزيد وبه هيچ وجه چشمان خودرا نماليد

9-براي شستشوي چشم يا پوست فقط از آب سرد(آب گرم مضر است) استفاده كنيد براي چشم 3تا6 دقيقه وبراي پوست 15 تا 20 دقيقه به هيچ وجه از هيچ ماده شوينده استفاده نكنيد همانطور كه گفتم اين ماده چربي دوست است و مانند گازهاي اشك آور معمول شستن پوست با شير و ماست نه تنها كمكي نمي كند بلكه باعث بدتر شدن موضع مي شود

10-اگر سوزش پوستتان زياد است از كمپرس آب سرد استفاده كنيد

11-اين گاز به شدت موجب خشكي مخاط گوارشي مي شود در مواردي مي توان از شربت آلومينيم ام جي اس استفاده كرد اما حدس مي زنم اين ماده به اين شربت تاثير عكس داشته باشد مگر اينكه قبل از زدن گاز از آن بخوريد تا ديواره ي مخاط را بپوشاند اما بعد از تنفس گاز احتمالا اثر سو داشته باشد

12- در صورت تنگي نفس از اسپري سالبوتامول استفاده كنيد


و آخرين نكات: از هيچ مسكن و بي حس كننده ايي جز بروفن استفاده نكنيد و در صورت مراجعه به اورژانس فقط از دكتر نظر خواهي كنيد و اگر علايم بالا را داشتيد حتما بگوييد كه از پمادهاي ضدالتهاب استفاده نكند راستي اين گاز به گاز ترس نيز مشهور است چون ابتدا مصدومان را به شدت مي ترساند اما خوشبختانه نيم عمر تاثير آن كمتر از نيم ساعت است بعد از يكساعت كلا حذف مي گردد
منبع : pezeshkeabi.blogspot.com/

Tuesday, August 4, 2009

پيام آيت الله العظمى منتظرى در اعتراض به برگزاری دادگاههاى فرمايشى

8:57 عصر سه‌شنبه، 13 مرداد 1388

این اعتراف‌گیری‌ها عصیان مردم را در پی دارد

آیت‌الله العظمی منتظری با صدور پیامی، اعتراف‌گیری‌های پخش شده را دروغ، خلاف‏ ‏واقع و فاقد حجت شرعی دانست و با انتقاد از کارهایی که باعث می‌شود رهبران ایران با استالین و صدام مقایسه شوند، هشدار داد که این‌گونه اقدامات «بی‌اعتمادى مردم و خشم و عصيان‏ ‏آنان را بيش از پيش در پى دارد و بحران كنونى جمهورى اسلامى را‏ ‏عميق‌تر خواهد كرد و جايگاه آن را در دنيا ضعيف تر از پيشمى سازد

به گزارش «موج سبز آزادی» به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت‌الله منتظری، متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:


‏بسم الله الرحمن الرحيم ‏

( والمومنون والمومنات بعضهم اولياء بعض يأمرون بالمعروف و ينهون عن المنكر )‏
(سوره توبه ، آيه 71)‏


‏با كمال تعجب و تأسف ، مردم عزيز و زجركشيده ما اين روزها‏ ‏ناباورانه شاهد پخش غير شرعى و غير قانونى و غير اخلاقى مصاحبه ‏ ‏اسيران و عزيزان در بندشان مى‎باشند; عزيزانى كه بيش از چهل روز‏ ‏است محبوسند و از بين آنان تعدادى هم مظلومانه به شهادت‏ ‏رسيده اند.


‏اين جانب در پيام هاى قبلى يادآور شدم :


‏اين گونه اقرارها و اعتراف گيرى ها كه متأسفانه سالهاست در جمهورى‏ ‏اسلامى رائج شده و در زندان هاى غير قانونى و در شرايط كاملا‏ ‏غيرعادى و با فريب و تهديد زندانى و قطع نمودن رابطه او با‏ ‏واقعيت هاى جامعه و با وارد نمودن فشارهاى روحى و جسمى گرفته‏ ‏مى‎شود، بكلى فاقد وجاهت شرعى و قانونى بوده و از منكرات و گناهان‏ ‏بزرگ به حساب مى‎آيد; و از نظر شرعى و قانونى جرم قطعى خواهد بود.‏ ‏كه مباشران و متصديان و آمران آنها بايد محاكمه و تعزير شوند، و از‏ ‏طرفى هيچ محكمه صالحى نبايد و نمى تواند كسى را بر اساس اين گونه‏ ‏اعترافات و مصاحبه ها محكوم به حكمى نمايد.


از امام صادق (ع ) نقل شده كه حضرت امير(ع ) فرمودند: "هر كس با‏ ‏تهديد و تخويف و يا در زندان به چيزى اقرار نمايد، نبايد بر او حدى‏ ‏جارى شود." (وسائل الشيعة ، كتاب الحدود). و در روايت ديگر نقل شده كه آن‏ ‏حضرت فرمودند: "هر كس در اثر ترساندن يا ضرب و كتك و يا در زندان‏ ‏به كارى كه موجب حد است اقرار نمايد، نبايد آن حد بر او جارى شود."‏ (دعائم الاسلام ، ج 2، ص 466).

‏و به استناد همين روايات است كه همه فقهاى شيعه اقرار و اعتراف با‏ ‏زور و تهديد و در شرايط غير عادى را حتى عليه خود متهم شرعا حجت و‏ ‏نافذ نمى دانند.


علاوه بر آن شكستن شخصيتهاى سابقه دار و موثر در انقلاب و تشكيل‏ ‏نظام به بهانه هاى واهى و ناجوانمردانه خود يكى ديگر از گناهان كبيره‏ ‏است كه آمران و عاملان آن را گرفتار وضعيتى خواهد كرد كه بى ترديد‏ ‏دامن خود آنها را هم خواهد گرفت . مردم مى‎پرسند اين چه نظامى است كه‏ ‏مسئولين بلندپايه قبلى آن در دولت و مجلس و غيره كه بسيارى از آنان‏ ‏در تشكيل نظام نقش موثر داشته اند، به خيانت به كشور متهم مى‎شوند؟!


اين جانب از باب امر به معروف و نهى از منكر و از باب خيرخواهى و‏ ‏نصيحت ، مجددا به تصميم گيرندگان و دست اندركاران امور تذكر مى‎دهم‏ ‏و از آنان مى‎خواهم كارى بكنند تا حقوق تضييع شده مردم در انتخابات‏ ‏جبران شود و اعتماد از دست رفته برگردد و كارى كنند تا مردم راضى‏ ‏شوند; نه اينكه پس از سركوب آنان و زندانى نمودن صدها نفر از مردم‏ ‏معترض ، اقدام به انجام منكر ديگرى كرده و افراد و شخصيتهايى كه به‏ ‏خدمتگزارى به انقلاب و نظام و مردم شناخته شده اند و هر كدام سالها در‏ ‏مسئوليت هاى حساس خدمت نموده اند را زندانى نموده و آنان را در‏ ‏شرايطى قرار دهند تا مجبور شوند در دادگاه نمايشى و فرمايشى‏ ‏بر خلاف عقائد و افكار خود و مطابق ميل حاكمان صحبت كنند و به نفاق و‏ ‏خيانت و به گناهان نكرده اى اعتراف نمايند كه هيچ سنخيتى با آنان ندارد و‏ ‏هيچ انسان عاقلى آن را قبول نمى كند.


چرا كارى مى‎كنند تا مردم دادگاههاى آنها را با دادگاههاى استالين و‏ ‏صدام و ساير ديكتاتورها مقايسه نمايند؟ حاكمانى كه مدعى تشيع و‏ ‏پيروى از حضرت على (ع ) مى‎باشند چرا بر خلاف دستورات آن حضرت در‏ ‏مورد اقرار و اعتراف در زندان و با تهديد و فشار عمل مى‎كنند؟ و چرا‏ ‏چهره اصل دين و مذهب و حاكميت دينى را زير سوال برده و در داخل و‏ ‏خارج خراب و مشوه مى‎كنند؟


به يقين انجام اين مصاحبه ها و گرفتن اين اعترافات دروغ و خلاف‏ ‏واقع از اسيران در بند و پخش آنها، علاوه بر اين كه هيچ مشكلى از‏ ‏مشكلات عديده كشور را حل نمى كند، بى اعتمادى مردم و خشم و عصيان‏ ‏آنان را بيش از پيش در پى دارد و بحران كنونى جمهورى اسلامى را‏ ‏عميق تر خواهد كرد و جايگاه آن را در دنيا ضعيف تر از پيش مى‎سازد. بر‏ ‏حسب قانون اساسى ، كشور متعلق به همه مردم است و آنان حق دارند به‏ ‏وسيله تجمعات آرام و جرائد و حتى راديو و تلويزيون نظرات خويش را‏ ‏ابراز نمايند. چرا راديو و تلويزيون فقط در اختيار حاكميت است ؟ و چرا‏ ‏تجمعات آرام و متين مردم ، چماق و بازداشت و شكنجه و محاكمات‏ ‏كذايى را در پى دارد؟


در خاتمه اين جانب ضمن اظهار همدردى با خانواده هاى داغدار و‏ ‏مصيبت زده كه جوانان عزيز خود را در حوادث بعد از انتخابات از دست‏ ‏دادند، با قلبى محزون ديگر بار به آنان تسليت مى‎گويم و از خداوند‏ ‏بزرگ براى آن عزيزان مغفرت و رحمت الهى ، و براى خانواده ها و‏ ‏بازماندگان معزز آنان صبر جميل و اجر جزيل ، و براى همه زندانيان‏ ‏حوادث اخير آزادى فورى ، و براى متصديان امور تنبه و بيدارى و‏ ‏انعطاف و اعتذار از ملت عزيز را مسألت مى‎نمايم .
‏ ‏والسلام على عباد الله الصالحين و رحمة الله و بركاته .

‏حسينعلى منتظرى
‏‏1388/5/13‏‏

اوباما به رئیس دولت کودتا تبریک نخواهد گفت

8:40 عصر سه‌شنبه، 13 مرداد 1388

پس از آلمان، آمریکا هم دولت کودتایی را در ایران به رسمیت نمی‌شناسد

کاخ سفید اعلام کرد که اوباما حتی پس از مراسم تحلیف هم به احمدی‌نژاد تبریک نخواهد گفت.

به گزارش «موج سبز آزادی» به نقل از خبرگزاری رویترز، دقایقی پیش رابرت گیبس، سخنگوی کاخ سفید، اعلام کرد که کاخ سفید هیچ نامه‌ و پیام تبریکی به محمود احمدی‌نژاد نخواهد فرستاد.

وی تاکید کرد که باراک اوباما به رئیس جمهور دهم ایران حتی پس از تحلیف هم تبریک نخواهد گفت.


وی علت این واکنش را انتخابات مناقشه‌ برانگیز اخیر ایران دانست.


استعفای رییس کميته پيگيری وضعيت بازداشت شدگان اخير

کاظم جلالی، نماينده شاهرود و عضو کميسيون امنيت ملی و سياست خارجی
۱۳۸۸/۰۵/۱۳

رییس کميته پيگيری وضعيت بازداشت شدگان مجلس، پس از بازديد از زندان اوين و اظهار نظر درباره وضعيت مناسب بازداشت شدگان، از ادامه حضور در اين کميته استعفا کرده است.

کاظم جلالی، نماينده شاهرود و عضو کميسيون امنيت ملی و سياست خارجی مجلس شورای اسلامی در بيانيه‌ای بدون ذکر دلیلی استعفای خود را از اين کميته اعلام کرد.

آقای جلالی در بيانيه خود تصريح کرده که بنا نبوده موضوع استعفای وی رسانه‌ای شود اما به هر حال از اين پس در چارچوب «ايفای وظايف نمايندگی به عنوان يک عضو کميسيون امنيت ملی و سياست خارجی» عمل خواهد کرد.

كمیته مجلس جهت پیگیری وضعیت بازداشت‌شدگان حوادث اخیر اوایل مرداد ماه تشكیل شد. اعضای این کمیته متشكل از ۸ نماینده مجلس از كمیسیون‌های امنیت ملی و سیاست خارجی،حقوقی و قضایی و آموزش وتحقیقات هستند.

رییس کميته پيگيری وضعيت بازداشت شدگان حوادث اخير در بيانيه خود هيچ اشاره‌ای به دليل استعفای خود نکرده و تنها به برخی کارهای انجام شده توسط اين کميته بسنده کرده است.

وی در بيانيه خود اظهار نظر کرده که اقدام‌هايی نظير «تبيين برخی نقاط ضعف از جمله چگونگی بازداشت‌ها و يا وضعيت بازداشتگاه‌های موقت به خصوص بازداشتگاه کهريزک» نوعی زمينه‌سازی برای جلب نظر افکار عمومی بوده است.

علاء‌الدين بروجردی، رييس کميسيون امنيت ملی و سياست خارجی، در اين مورد به خبرگزاری ايسنا گفته که آقای جلالی «نسبت به استعفا اظهار علاقه کرده اما رياست مجلس با اين موضوع مخالفت کرده است».

وی در عين حال اين نکته را نيز اضافه کرده که در جلسه صبح سه‌شنبه کميته پيگيری وضعيت بازداشت شدگان حوادث اخير، آقای جلالی شرکت نکرده است.

در گزارش خبرگزاری مهر در اين باره به نقل از پرويز سروری، رئيس کميته پيگيری وضعيت بازداشت شدگان حوادث اخير، آمده است که شورای عالی امنيت ملی فعاليت اين کميته را محدود نکرده و وی تلاش خواهد کرد تا کاظم جلالی را تصميمش منصرف کند.

آقای جلالی به عنوان عضو کميته پيگيری وضعيت بازداشت شدگان حوادث اخير، پيش از اين از برخی بازداشتگاه‌ها بازديد و در مواردی که مقام‌های قضايی اجازه دادند با برخی زندانيان سياسی و مطبوعاتی ملاقات داشت.


پس از اعلام نتيجه انتخابات رياست جمهوری، تهران و برخی از شهرهای ايران شاهد تجمع های اعتراضی بود.

به گفته مقامات دولتی، سی نفر از معترضان در اين تجمع ها کشته شده اند، اين در حالی است که گروههای طرفدار حقوق بشر تعداد کشته شدگان و بازداشت شدگان حوادث اخير را بسيار بيشتر از آمار مقامات دولتی می دانند.

عليرضا بهشتی، مشاور مير حسين موسوی و عضو کمیته پیگیری وضعیت بازداشت شدگانبعداز انتخابات ، گفته است: این کميته تا کنون فهرستی از حدود ۱۷۰۰ نفر بازداشتی را تهيه کرده است اما مشخص نيست که چه تعداد از آنها زنده اندهدیه به جنبش سبز

Bella Ciaoزیبا خداحافظ

وقتي تجاوز به نواميس مي شود تقوا

2007/07/27
شايد شما هم خوانده باشيد و يا ديده ايد كه چند روز پيش سعيد مرتضوي دادستان عمومي و انقلاب تهران در برنامه كوله پشتي كه از شبكه سه سيماي جمهوري اسلامي پخش مي شود شركت نموده است ، اين برنامه پس از دو برنامه اي بود كه با رادان فرمانده نيروي انتظامي انجام مي شد درباره قسمت اول كه مجري برنامه فرزاد حسني گفتگوي صريح و رك با رادان داشت شوك و تعجب همه را برانگيخت و بازتاب بسياري داشت اما برنامه بعد و دو برنامه اي هم با مرتضوي داشت احتياط و محافظه كاري زيادي به چشم مي خورد كه البته پس از اخطاري كه رياست سازمان صدا و سيما با توجه به تذكر نمايندگان مجلس به فرزاد حسني داده بودند انتظارش مي رفت .

اما آنچه كه مرا مصمم كرد درباره آن بنويسم حرفهايي بود كه سعيد مرتضوي در آن برنامه زد ، شايد بسياري بدانند كه من چند سالي در دادگاه 1410 به عنوان نماينده مدعي العموم در كنار ايشان بودم ، آنزمان هنوز دادستان و دادستاني ها در سيستم قضايي تشكيل نشده بود و نماينده مدعي العموم به عنوان دادستان براي متهمان تقاضاي كيفر خواست مي كرد . اينها را گفتم تا بدانيد كه مرتضوي را نيك
مي شناسم ، مرتضوي در جواب اينكه شما چرا اينقدر با توجه به اينكه جوان هستيد از من و خيلي هم سن هايتان جلو هستيد به مجري برنامه گفت بخاطر « تقوا » و اكنون با هم مروري مي كنيم بر زندگي ايشان و ببينيم چه شد كه سعيد مرتضوي كه ديروز قاتل مطبوعات بود امروز بنام امنيت اخلاقي حكم اعدام مي دهد؛
سعيد مرتضوي از بسيجيان فعال استان يزد بود كه در سال 1365 به عنوان ضابط قضايي طرح كوثر به دادگستري استان يزد معرفي مي شوند ايشان در آنزمان شانزده ساله بوده كه به عنوان ضابط قضايي وظيفه دستگيري و شناسايي متهمان را بر عهده مي گيرد ، دو سال بعد سعيد مرتضوي به عنوان سرباز در سيستم قضايي مجددا به كار گرفته مي شود و خدمت نظام وظيفه خويش را در يكي از دادگاههاي دادگستري استان يزد به عنوان قاضي اجراي احكام در حاليكه هيچ گونه تحصيلات قضائي را به جز همان
بسيجي بودن و به قول خودش گير دادن و مورد جمع كردن در سطح استان نداشته ! (البته بماند كه ايشان اكنون خود را دكتراي جرم شناسي مي دانند كه هيچ گاه به دانشگاه محل تحصيلشان هم اشاره نمي كنند ) . در همين خدمت مقدس سربازي به عنوان قاضي اجراي احكام بوده كه برادر سعيد مرتضوي تقوايشان گل مي كند و قصد تجاوز به يك زن شوهر دار كه شوهرش در زندان بسر مي برد را مي نمايد ! ماجرا از اين قرار است :
فردي به اتهام پانصد هزار تومان چك بلا محل به زندان مي افتد ، همسرش ماهها براي پيگيري پرونده نزد شعبه بازداشت كننده ايشان مي رود كه در يكي از اين رفت و آمدها سعيد مرتضوي به ايشان مي گويد كه در حال مطالعه پرونده هستم و آخر وقت اداري بيايند ، آخر وقت اداري وقتي آن خانم مراجعه مي كنند سعيد مرتضوي به ايشان مي گويد كه تمام پرونده و سرنوشت همسرت در دست من است و مي توانم اصلا ايشان را به اتهامات ديگر نيز در زندان نگه دارم و تنها راه چاره اين هست كه من شبي با شما باشم ! ، همسر درمانده به منزل مي رود و فردايش از سر ناچاري ماجرا را با زن صاحبخانه اش كه در طبقه پائين محل سكونتش بوده در ميان مي گذارند همسر صاحب خانه (الف . ت ) از فرماندهان تيپ الغدير سپاه يزد بوده اند كه هنگامي كه زن صاحب خانه موضوع را به اطلاع همسر مي رساند ايشان تصميم مي گيرند با موضوع برخورد نمايند و به زن زنداني مي گويند قرار را با سعيد مرتضوي بگذار و القصه
برادر مرتضوي را در خانه زنداني براي ارتكاب خواسته شان بازداشت مي كنند و موضوع را همان شب به اطلاع امام جمعه يزد و سپاه يزد و دادگستري مي رسانند ، برادر مرتضوي چند روز بعد آزاد مي شود و به داستاني انتظامي قضات در تهران اعزام مي شوند منتها آقاي مرتضوي كه قرار بوده براي محاكمه به تهران برود از يزد توقف كوتاهي در قم مي كنند و خدمت آيه الله مشكيني و امامي كاشاني مي روند (آيه الله مشكيني از بستگان مادري ايشان مي باشند ) و نامه و سفارشي مي گيرند تا اين تهمت !! را از ايشان پاك كنند ، با همين نامه بود كه سعيد مرتضوي كه به اتهام تجاوز به عنف به تهران آمده بودند مي شوند قاضي دادگاه 9 عمومي تهران و
بعد از گذشت مدتي مي شوند قاضي شعبه 34 يا همان 1410 كه دادگاه امنيتي بوده يعني احكام وزارت اطلاعات را صادر مي كرده در همين دادگاه بود كه بعدها وظيفه رسيدگي به اتهامات مطبوعاتي نيز به ايشان موكول شد و اينچنين سعيد مرتضوي بخاطر تقواي بيش از اندازه شان از يزد به تهران رسيد و اكنون به عنوان دادستان تهران احكام اعدام كساني را صادر مي كند كه خودش نيز روزگاري به آن اتهام مبتلا بوده و براستي اگر عدالت در اين كشور اجرا مي شد ، سعيد مرتضوي بخاطر دست درازي به ناموس مردم و يا بعدها به اتهام مشاورت در قتل زهرا كاظمي حكمش چه بود ؟ متهم بود يا دادستان . فاعتبروا یا اولی الابصار…!!

: پي نوشت
از اين ماجرا بسياري مطلع هستند از جمله حسين انصاري راد و مهدي كروبي ، برايم سئوال است كه اين سكوتشان براي چه هست ؟ آقاي انصاري راد حتي با آن همسر زنداني در كميسيون اصل نود مجلس ديدار هم كرد و مشروح حرفهاي ايشان را هم ضبط نموده
حالا از سر چه هست كه اين مسئله را عنوان نمي كنند برايم سئوال هست *

چین به تیم ملی والیبال ایران ویزا نداد

ایسنا: سفارت چين در تهران اعلام كرد كه از صدور رواديد يك روزه‌ي سفر معذور است. بدين ترتيب سفر تيم ملي واليبال ايران كه قرار بود ساعت 22امشب صورت بگيرد، لغو شد.

طبق برنامه قرار بود تيم ايران همزمان با پايان اردوي خود در صربستان و ورودش به تهران جهت دريافت رواديد به سفارت چين مراجعه كند اما، كنسول سفارت اين كشور در تهران اعلام كرد كه برنامه‌ي صدور رواديد يك روزه در تهران به حالت تعليق درآمده است. آنها اعلام كردند روز پنج‌شنبه زودترين زمان صدور رواديد براي تيم ايران خواهد بود.

امير خوش‌خبر سرپرست تيم ملي واليبال با تاييد اين خبر به خبرنگار ايسنا گفت: از آنجايي كه رقابت‌هاي مقدماتي قهرماني جهان در گروه چين پيش از رقابت‌هاي ايران در ژاپن برگزار مي‌شود، تيم ملي واليبال قادر به تعويق انداختن سفرش به چين نخواهد بود و بدين ترتيب اين سفر لغو خواهد شد.

تيم ملي واليبال ايران بايد طي روزهاي ششم تا هشتم شهريورماه در رقابت‌هاي انتخابي قهرماني مردان جهان كه در ژاپن برگزار مي‌شود، شركت كند.
تيم واليبال ايران قرار بود براي برگزاري دو بازي تداركاتي برابر چين به اين كشور سفر كند

قائم مقام دادگستری تهران متن نامه‌های حاکی از دستور تعطیلی کمپ کهریزک از دو سال قبل را فاش کرد

نامه‌پراکنی در سطوح بالای قوه قضائیه؛ سند تخلفات مرتضوی و احمدی مقدم منتشر شد

دو روز پس از آنکه دادستانی اظهارات قائم‌مقام رئيس كل دادگستري استان تهران در خصوص بازداشتگاه غیرقانونی کهریزک را تکذیب کرد، این مقام عالی‌رتبه قضایی اسنادی را منتشر کرد که نشانگر تخلفات صریح مرتضوی دادستان تهران و احمدی مقدم فرمانده ناجا در ایجاد کردن و برقرار ماندن این بازداشتگاه است. حال باید از این مقام قضایی و دیگران پرسید: آیا فقط همین یک بازداشتگاه، غیر قانونی و «غیر استاندارد» بوده است؟!


متن نامه حميد درخشان نيا قائم مقام دادگستري استان تهران بدين شرح است:

هرچند استحضار افكار عمومي از مفاد فرمان اخير مقام معظم رهبري مبني بر تعطيلي بازداشتگاه غيرمجاز كهريزك كه از سوي دبير شوراي عالي امنيت ملي انتشار يافت، خود، دليل قاطع و مستندي بر چگونگي وضعيت و موقعيت حقوقي بازداشتگاه مزبور مي‌باشد و اگرچه صدور و اجراي سريع فرمان مذكور، اينجانب را در ارائه مستندات مرتبط با بازداشتگاه فوق‌الذكر و پيشنهادات ارائه‌شده از سوي اعضاي هيات نظارت بر حسن اجراي قانون حفظ حقوق شهروندي به رياست محترم آن هيات، بي‌نياز مي‌كند، مع‌الوصف، به انگيزه تنوير و تشحيذ اذهان عمومي و در پاسخ به آنچه كه متاسفانه بدون انعكاس كامل واقعيت و فراتر از قواعد مربوط به سلسله مراتب سازماني دستگاه قضا، در اطلاعيه روابط‌عمومي‌دادسراي عمومي و انقلاب تهران؟!! آمده است، و با تاكيد بر پرهيز جدي از هرگونه تنش و چالش، اعلام مي‌دارد:
مدارك و مستندات مربوط به بازديد برخي از اعضاي هيات نظارت بر حفظ حقوق شهروندي دادگستري استان تهران كه در تاريخ 6/8/86 از بازداشتگاه كهريزك صورت گرفته و اتفاقا احد از معاونين دادستان عمومي و انقلاب تهران نيز در زمره اعضاي بازديدكننده از بازداشتگاه بوده‌اند و نيز متن پيشنهادات مطرح شده از سوي اعضاي هيات مزبور و متن دستور رياست كل دادگستري استان تهران و همچنين اقدامات، گزارشات و مكاتبات بعدي انجام شده در خصوص بازداشتگاه موصوف و سرانجام دستور رياست قوه قضائيه در اين مورد كه در تاريخ 7/11/86 صدور يافته است، در دبيرخانه هيات نظارت و بازرسي حفظ حقوق شهروندي دادگستري استان تهران و نيز دفتر امور زندانيان همين دادگستري موجود و مضبوط است كه به جهات و دلايل قانوني و نيز طبيعت گزارشات و مكاتبات فوق‌الذكراز جهت مقررات مربوط به طبقه‌بندي اسناد سازماني‌ از ابراز و ارائه تمامي مدارك و مستندات موجود در اين خصوص معذوريم و در اين مقام، صرفا به مشخصات و مفاد پنج فقره مستند موجود كه دقيقا ناظر به اظهارات مطرح شده در مراسم توديع و معارفه رئيس دادگستري بخش چهاردانگه در قسمت مربوط به بازداشتگاه كهريزك‌ بوده و از سوي هيات نظارت بر حفظ حقوق شهروندي در اختيار قرار گرفته است، به شرح ذيل تصريح مي‌نمايد:


1- بخش مربوط به نظريه و پيشنهادهاي هيات حفظ حقوق شهروندي كه در گزارش مورخ 6/8/86 آن هيات تحت عنوان "بند 3 پيشنهادها" چنين تصريح شده:
"در اجراي ماده 14 دستورالعمل حفظ حقوق شهروندي نسبت به رفع اثر از اقدامات غيرقانوني در ايجاد بازداشتگاه مذكور و تحويل متهمان به بازداشتگاه‌هاي قانوني اقدام مقتضي معمول دارند."

3- تصوير نامه شماره 20621/205 مورخ 28/7/86 مديركل محترم زندان‌ها و اقدامانت تاميني و تربيتي استان تهران كه در پاسخ به نامه شماره 86/1120/ز/الف مورخ 28/7/86 معاون قضايي رئيس كل و مسوول دفتر امور زندانيان دادگستري استان تهران نگارش يافته است و همچنين تصاوير نامه‌هاي شماره 105/456/6 مورخ 2/8/86 معاون قضايي و اجراي احكام سازمان زندان‌ها در پاسخ به نامه شماره 8886/86/50 مورخ 2/8/86 دبير محترم هيات نظارت و بازرسي حفظ حقوق شهروندي دادگستري استان تهران.
در خاتمه تصريح و تاكيد مي‌كنم كه نامه شماره 23039/205 مورخ 19/8/86 مديركل محترم زندان‌هاي استان تهران كه در آن اشاره شده "بر بازداشتگاه‌هاي مزبور نظارت خواهد نمود و نيز متن دستخط مورخ 27/9/86 رياست محترم كل دادگستري استان تهران هنگام بازديد از بازداشتگاه كهريزك (حدود 50 روز بعد از تاريخ بازرسي و گزارش هيات) مويد ديگري بر اظهارات گفته شده مبني بر تلاش اعضا محترم هيات و رياست محترم آن به منظور وادار نمودن موسسين و اداره‌كنندگان آن بازداشتگاه به استانداردسازي و اعمال نظارت سازمان زندان‌ها بر آن- با توجه به عدم توفيق در تعطيلي آن بازداشتگاه مي‌باشد.
2- متن دستور مورخ 27/8/86 رياست كل دادگستري استان تهران و رئيس هيات نظارت بر حفظ حقوق شهروندي خطاب به دبير هيات مبني بر اينكه: "... لطفا در جهت اجراي پيشنهادات مطروحه مكاتبات لازم را انجام فرماييد."


در ادامه اين توضيحات، نامه‌هاي مقامات مسوول كه در آن تاريخ به نامه نگاري در خصوص غير استاندار بودن بازداشتگاه كهريزك پرداخته اند آمده است.
جناب آقای سید علیرضا آوایی
ریاست محترم هیات نظارت و بازرسی حفظ حقوق شهروندان و رئیس کل دادگستری استان تهران
با سلام و احترام:
در اجرای حکم ماموریت صادره از سوی جناب عالی مبنی بر بازدید و بازرسی از بازداشتگاه 210 نیروی انتظامی واقع در 10 کیلومتری جنوب شرقی کهریزک، اقدام لازم از سوی اعضای گروه بازرسی - امضاء‌کنندگان ذیل - انجام شد.
اینکه به شرح سطور آتی ، گزارشی از اقدامات انجام شده و نحوه اجرای ماموریت مذکور رابه استحضار می‌رساند:
1-مکان مورد بازرسی: بازداشتگاه نیروی انتظامی واقع در 10 کیلومتری جنوب شرقی کهریزک
2-زمان انجام بازرسی: ساعت 30/9 صبح مورخ 6/8/86 لغایت 30/11 همان روز

4-مستندو مجوز بازرسی: حکم ماموریت صادر شده از سوی ریاست محترم هیات نظارت و بازرسی حفظ حقوق شهروندان استان تهران به شماره 18812/86/50-1/8/86

3-اعضای گروه بازرسی : اعضای هیات نظارت و بازرسی حفظ حقوق شهروندان استان تهران درخشان نیا قائم مقام دادگستری، داداشی دادرس دادگاه نظامی تهران، مژدهی پور معاون دادستان عمومی وانقلاب تهران و رازقندی دبیرهیات. 5-موضوع ، قلمرو و هدف انجام بازرسی: ملاحظه وضعیت بازداشتگاه فوق الذکر نیز مشاهده وضعیت متهمان در بند، به منظور آگاهی از چگونگی رعایت و اجرای مقررات و ضوابط قانونی ناظر به شرایط محل ونحوه نگهداری از بازداشت شدگان، با هدف نهایی تامین و حفظ کرامت انسانی و حقوق شهروندی متهمین ، موضوع قانون دفاع از آزادی‌های مشروع و حفظ حقوق شهروندی. 6-مشاهدات و اقدامات اعضای گروه بازرسی: اعضای گروه بازرسی ، روز 6/8/86 در ساعت 8 صبح از محل دادگستری کل حرکت نموده و در ساعت 30/9 به اتفاق آقای امی دادستان عمومی وا نقلاب شهرری که در کهریزک به گروه ملحق شده بود به محل بازداشتگاه وارد شده در این قسمت از گزارش، مشاهدات خود و اقدامات انجام شده راذیلا و به اختصار گزارش می‌کنیم:

نظریه و پیشنهادهای هیات:
1-بازداشتگاه در یکی از اماکن عملیاتی و انتظامی ، ناجا مستقر بوده که حسب اعلام شماره 105/456/6- 2/8/86 معاون محترم قضایی و اجرای احکام سازمان زندانها در پاسخ به استعلام شماره 18886/86/80 - 2/8/86 این هیات فاقد مجوز قانونی بوده و تحت نظر سازمان زندان‌ها نمی‌باشد که این اقدام بر خلاف ماده 24 آیین‌نامه سازمان زندانها می‌باشد و این قبیل دستگیری‌ها و نحوه نگهداری آنها فاقد مبانی علمی و حقوقی و شرعی و قانونی می‌باشد و اجرای هرگونه طرح و نگهداری آنها با هدف اصلاحی باشد. نه انتقام‌گیری از آنان

3-در اجرای ماده 14 دستورالعمل حفظ حقوق شهروندی نسبت به رفع اثر از اقدامات غیر قانونی در ایجادبازداشتگاه مذکور و تحویل متهمان به بازداشتگاه‌های قانونی اقدام مقتضی معمول نمایند.
اعضای هیات بازرسی حقوق شهروندی - درخشان نیا - مژدهی پور - رازقندی - داماشی.
2-اکثر متهمان مصاحبه شده با قرار کفالت نگهداری شده‌اند که مناسب است دبیرخانه گزارش جامعی از پرونده‌های آنها را مطالبه تا هیات پس از اطلاع از نحوه دستگیری ، تحقیق و دادرسی آنان، در این مورد اظهارنظر نماید.

جناب آقای سلیمانی
مدیرکل محترم زندانهای استان تهران
سلام علیکم
احتراما، در بازدید غیر رسمی از بند 210 کهریزک در تاریخ 24/7/86 تعدادی زندانی که دارای جرائم عمومی مواد مخدر بوده‌اند مشاهده گردید که با بعضی از آنان مصاحبه شفاهی به عمل آمد متاسفانه آنان سزاوار اعزام به چنین بازداشتگاهی که برای اراذل و اوباش در نظر گرفته شده است نبوده که قرار شد موضوع از سوی قاضی محترم ناظر زندان دادسرای ناحیه 20 تهران جناب آقای صفاری مورد بررسی قرار گیرد دستور فرمائید اعلام نمایند بند فوق از بازداشتگاه‌های امنیتی است که توسط نیروی انتظامی تاسی شده است؟ یا از بازداشتگاه‌های عمومی می‌باشد و چه نظارتی از سوی سازمان زندانها بر این بازداشتگاه اعمال می‌شود حسب اعلام مسوولین بازداشتگاه فوق دررابطه با اداره آن توافقاتی با معاونت محترم آن اداره کل جناب آقای درویشی به عمل آمده است.
احمد مظفری- معاون قضایی رئیس کل و مسوول دفتر امور زندان دادگستری کل استان تهران

جناب آقای مظفری
معاون محترم قضایی رئیس کل و مسوول دفتر امور زندانیان دادگستری استان تهران
سلام علیکم
احتراما بازگشت به نامه شماره 86/1120/ز/ الف به استحضار می‌رساند از مدتی قبل نیروی انتظامی در محل مذکور اقدام به تشکیل بازداشتگاه اختصاصی جهت نگهداری متهمین می‌نمود که در تاریخ 23/1/85 بنا به دعوت معاونت محترم دادستان عمومی و انقلاب تهران جناب آقای سالارکیا معاونت این اداره ونماینده دادسرا به اتفاق چند نفر از مسوولین محترم نیروی انتظامی تهران بزرگ از محل بازدید و اقدام به تهیه یک صورتجلسه نموده آن که در صورت رفع نواقص و ایرادات ذکر شده دیگر اقدامات به عمل‌اید نیروی محترم انتظامی در تاریخ 12/9/85 نسبت به معرفی مسوولین بازداشتگاه اقدام که موارد از طریق این اداره کل به ستاد سازمان زندانها ارسال وسازمان مذکور در تاریخ 2/10/85 با تشکیل چنین محلی مخالفت کرده و خالفت اعلام شده طی نامه شماره 5929/205 مورخ 31/2/86 جهت مسوولین مربوطه ارسال گردیده است لذا بازداشتگاه مذکور به هیچ وجه زیر نظر این اداره نبوده و هیچ حکم مسوولیتی هم تاکنون از این طریق صادر نگردیده است علیهذا مراتب جهت هرگونه اقدامی مقتضی ارسال می‌گردد.
مهراب سلیمانی - مدیرکل زندانها و اقدامات تامین و تربیتی استان تهران

جناب آقای محمدی
معاونت محترم قضایی و اجرای احکام سازمان زندانها
سلام علیکم
نظر به اینکه حسب اطلاعات وارده بازداشتگاهی در کهریزک موسوم به 210 توسط نیروی انتظامی با تعدادی متهم بازداشتی تحت عنوان اراذل و اوباش دایر گردیده است اعلام فرمایید 1- آیا بازداشتگاه مذکور تحت نظارت آن سازمان قراردارد یا خیر؟ در صورت پاسخ مثبت مسوولیت بازداشتگاه مربوط برعهده چه کسی می‌باشد؟ آیا با توجه به مقررات آیین نامه سازمان زندانها بازداشتگاه مذکور قانونی می‌باشد یاخیر؟
رازقندی - دبیر هیات بازرسی و نظارت بر حفظ حقوق شهروندی دادگستری کل استان تهران

جناب آقای رازقندی
دبیر هیات بازرسی و نظارت بر حفظ حقوق شهروندی دادگستری کل استان تهران
با سلام و احترام
عطف به نامه شماره 18886/86/50 مورخ 2/8/86 باستحضار می‌رساند در خصوص بازداشتگاه مورد اشاره حسب بررسی به عمل آمده و اعلام اداره کل زندانهای استان تهران تحت نظر این سازمان نمی‌باشد شایان ذکر لیست زندانها و بازداشتگاه‌های تحت نظارت این سازمان به روسای کل دادگستری‌ها و دادستانهای مراکز استانها منعکس گردیده و بازداشتگاه مذکور درنامه مارالذکر جزء لیست اعلامی دادگستری استان تهران نمی‌باشد.

فردا بهارستان مال ماست

عصر سه‌شنبه، 13 مرداد 1388

ایده های ضد تحلیف - ایجاد ترافیک شدید

افراد بسياری از جمله کارمندان به دلايل مختلف امکان حضور در تجمع ميدان بهارستان در صبح روز چهارشنبه را ندارند و راه مشارکت آنان در اعتراض های اين روز، می‌تواند قفل کردن ترافيک شهر تهران باشد.

با توجه به اين ترافيک تهران آسيب پذيرترين نقطه ضعف اين شهر است و نيز توجه به قرار داشتن بهارستان در محدوده ترافيک و طرح زوج و فرد که باعث می‌شود شهروندانی که در اين روز راهی بهارستان می‌شوند از خودروی شخصی استفاده نکنند، اجرای دقيق اين طرح منجر به فلج شدن توان مديريتی حکومت، نرسيدن کارمندان ادارات به محل کار خود و ايجاد توجيهی برای غيبت آنها از محل کار، و حتی نرسيدن نمايندگان به مجلس و از رسميت افتادن مراسم تحليف احمدی نژاد خواهد شد.


اجرای اين طرح ساده و بی هزينه بر اساس مطالعات انجام شده روی ترافيک شهر تهران و بر اساس الگوهای مبارزات بدون خشونت به شرح زير پيشنهاد می‌شود:


بزرگراه مدرس شريان اصلی هدايت کننده ترافيک صبحگاهی تهران است که همه شريان های اصلی ديگر تهران را در اين زمان از روز تحت الشعاع خود قرار می‌دهد و بسته شدن اين شريان باری بر دوش ديگر مسيرهای جايگزين شهر تهران می‌گذارد که خود به خود منجر به بسته شدن آنها و سرايت اين جريان به همه مسيرهای فعال صبحگاهی شهر تهران می‌شود.


برای از کار افتادن اين شريان ترافيکی شهر تنها يک و نيم برابر شدن ترافيک صبحگاهی معمول کافيست، در واقع برای اجرای اين طرح کافيست شهروندانی که ماشين شخصی دارند و به هر دليلی نمی‌توانند در تجمع بهارستان شرکت کنند، تلاش کنند بين ساعات هفت تا هشت و نيم صبح با ماشين هايشان خود را به هرکجای بزرگراه مدرس در مسير شمال به جنوب برسانند.


اين رانندگان می‌توانند پيش از رسيدن به محدوده طرح زوج و فرد در خروجی ميدان آرژانتين يا پيش از رسيدن به محدوده طرح ترافيک در ميدان هفت تير از بزرگراه خارج شوند.


بسياری رانندگان ممکن است در اثر قفل شدن ترافيک پيش از رسيدن آنها به بزرگراه مدرس در مسيرهای ديگر در ترافيک بمانند که لازم است بدانند اين خود دليلی بر موفقيت اجرای طرح است و ماندن آنها در مسيرهای ديگر هم خود کمک به اجرای موفقيت آميز طرح در گسترش آن به همه شريان های اصلی شهر است


نیاز به تاکید نیست که در صورت مشاهده آمبولانس حامل بیمار، تمام تلاش خود را باید برای باز کردن مسیری برای عبور آن، و البته فقط همان آمبولانس، به کار گیرید.


همچنین با توجه به حضور ماموران امنيتی در ميان خودروها به صورت ناشناس لازم است مشارکت کنندگان در اين طرح از هر کنشی که می‌تواند موجب شناسايی آنان شود حتی بوق زدن و به همراه داشتن نمادها خودداری کنند، تا هزينه اجرای اين طرح را برای خود و ديگران به حداقل برسانند و اين گونه نفس حضور ماموران در اين ميان نيز فقط کمک به موفقيت طرح و افزايش ترافيک خواهد انجاميد.


در صورت قفل کامل ترافيک و بی حرکت ماندن خودروها برای مدت طولانی موتور خودروی خود را خاموش کنيد تا حتی‌الامکان از آلودگی هوا به خصوص از آلودگی موضعی که موجب آسيب حاضران می‌شود، جلوگيری شود.


زنده باد ایرانی


سایت تغییر برای برابری: دوشنبه 12 مرداد سال 1388 . ساعاتي پس ازمراسم تنفيذ احمدي نژاد ، خيابان ولي عصر واكيپ هاي ضد شورش و لباس شخصي ها مستقر ؛ و حضور مشهود مردم در پياده روها. با من به تماشا بیایید:

زني دست بچه سه چهارساله اش در دست از عرض ميدان ولي عصر با عجله عبور مي كند با نگاه به وانت هاي مشكي لندكروز مملو از نيروهاي ضد شورش كه به سرعت ميدان را دور مي زند مادر مي گويد :‌بالا تظاهراته دارند ميرن .

جمعيت از پياده رو غربي خيابان ولي عصر از ونك به سمت جنوب سرازير مي شود فشردگي جمعيت خودروهاي عبوري را به تشويقشان وا مي دارد بوق ممتد انگشت هاي بلند شده مردم را به همراه دارد . جمعيت كه پيوسته مي شود تظاهرات شكل مي گيرد. كاركنان بيمارستان ها فروشگاه ها و ساختمان هاي مسير نگاه تحسين آميز و تشويق آميزي دارند. سرنشينان خودروها علامت پيروزي را از شيشه ها نثار جمعيت مي كنند. موتور سيكلت هاي قرمز رنگ با كلاه خود و باتوم از راه مي رسند جمعيت را بي محابا به باد كتك مي گيرند فريادهاي اعتراض به خصوص از جانب زنان فضا را مي شكند جمعيت به همه سو گريز مي زند شليك ممتد گاز اشك آور همه را به سرفه و اشك وا مي دارد. با بي رحمي تمام به داخل ساختمان هايي كه مردم پناه برده اند چندين گلوله گاز اشك آورشليك مي شود. پلاك هاي خودروهايي را كه معترضانه بوق ميزنند می كنند. چندين جوان بي باكانه موتور سيكلت لباس شخصي را كه پلاك را كنده اند دنبال مي كنندو آن ها سراسيمه پا به فرار مي گذارند. نيروهاي سركوب مستاصل به هر سويي هجوم مي برند نقطه اي را پراكنده مي كنند چند ده متر بالاتر يا پايين تر دوباره مردم تجمع
كرده و شعار مي دهند مردم به راحتي حاضر نيستند خيابان را ترك كنند دست و كمر و پاي عده اي مصدوم زخمي شده ولي مانع ادامه راه پيمايي مردم به سمت جنوب (ميدان ولي عصر)نمي شود.

حوالي پارك ساعي ماموران جواني را دنبال كرده او را بي رحمانه وخشن به زير ضربات باتوم ومشت ولگد مي گيرند تي شرت او پاره پاره شده و از تنش به كف خيابان مي افتد بالا تنه كبودش مورد اصابت قرار مي گيرد جمعيت فرياد مي زند نزنيد ولش كنيد . چند زن خود را به خيابان و زير و دست وپاي مامورين
مي اندازند زني ميانسال كه دهان بندي سبز بر صورت دارد دست در گردن پسر انداخته و سعي در كشاندن او به پياده رو و رها کردن او از دست گاردي ها دارد . يكي از ماموران درشت هيكل چنگ بر گردن زن انداخته او را بلند كرده و به داخل جوي آب پرت مي كند. زني جوان ديگري مضطرب و گريان و با فريادهاي جگر خراش به كمك او شتافته و خود را به سرو گردن مامور معترض آويزان مي كند. زنان و مردان ديگر به هم مي گويند برويم كمك مادرش نگذاريم پسر را ببرند .در همين حين جوان برهنه را مامورين به سمت شمال خيابان مي كشانند و او را به ترك يكي از موتورسيكلت ها سوار مي كنند و دستانش را از پشت دست بند پلاستيكي مي زنند. بلافاصله ماموري لباس شخصي به پشت موتور مي پرد و پشت پسر مي نشيند كه مانع رهايي اش از سوي زنان شود موتور سيكلت به سمت شمال خيابان حركت مي كند. زنان و چند مرد فرمانده نيروها را در پياده رو محاصره مي كنند بين او و نيروهايش
جدايي مي افتد بقيه نيروها حركتشان را كند مي كنند كه فرمانده شان به آن ها ملحق شود چندين زن كه از سمت شمال به جنوب مي آيند و از دور نظاره گر فرياد هاي خشم آگين زنان اند به همراه مادر پسر و چند زن ديگر به وسط خيابان دويده و راه حركت را بر موتور سيكلت ها مي بندند. چهره وحشت زده جوان برهنه بر روي موتورسيلكت كه نگاهش غمگين و هراسان به سمت جمعيت حاضر در پياده روي شرقي است رقت انگيز و متاثر كننده است زني ميان سال مردم را تشويق مي كند بجنبيد آزادش كنيد و الا فردا بايد جسدش را از سردخانه تحويل بگيريم !

زنان و مردي ميان سال خطاب به فرمانده شان مي گويد بايد آزادش كنيد بايد آزادش كنيد.نمي گذاريم او را ببريد مگر چه كرده ؟
در پياده رو راه پيمايي كرده به چه حقي مي زنيدش ؟ با فشارهاي همه سويه ومتحد مردم و جمع شدن عده اي بيشتري از زنان و جيغ و فريادهاي آنان فرمانده سست مي شود حتي زني كه مصر است به هر قيمتي مانع بازداشت جوان بي گناه شود پاهاي فرمانده را گرفته و خودش زانو بر زمين زده و جيغ مي كشد كه محال است بذارم از اين جا بري . بايد آزادش كني.

اين صحنه مقاومت شكوه مند و انساني و همدردي بي نظير انسان ها نسبت به هم اشك شوق در چشم برخي نشاند بالاخره جوان آزاد شد و دستش در دستان زنان، مادران به پياده رو آورده شد .

جمعيت يك صدا دست زدند و هورا كشيدند چند زن به سمت مادرش رفته و او را غرق بوسه كردند او خيس عرق و خسته از پيكاري نيم ساعته آرام بر سكوي ديواره پارك ساعي نشست و وقتي تعريف و تمجيد تشويق آميز مردم را كه دورش جمع شده و از فداكاري مادرانه اش مي گويند ، فروتنانه ميگويد: من مادرش نيستم!

بمب گوگلی بر سر نوکیا و زیمنس

لطفا این عبارات رو در

جستجو کنید www.google.com

Nokia helps dictatorships
و
Siemens helps dictatorships

این کار تو دنیا صدا میکنه، چون روزانه هزاران نفر کلمات نوکیا و زیمنس
رو جستجو میکنن.
لطفا عبارات رو تغییر ندید. شواهد نشون میده شرکتهای نوکیا و زیمنس شدیدا ترسیدن.

نکته مهم: فقط هم سرچ نکنید، بعد از سرچ چند تا از لینکهایی که میاد رو
باز کنید تا گوگل فکر کنه واقعا در حال جستجو هستید . اگر نه بعد از چند
ساعت می فهمه بمب گوگلیه و حذفش می کنه

Monday, August 3, 2009

سر میاد زمستونسر اومد زمستون
شکفته بهــــــارون


گل سرخ خورشید باز اومد و شب شد گریزون

کوها لاله زارن
لاله ها بیدارن

تو کوها دارن گل ،گل،گل آفتابو مــــــــی کارن

نه خارم نه خاشاک
زن و مرد بــــی باک

تنـــــم پاره پاره شد از ضربه های مرد سفاک

من آروم نگیرم
اگر هــم بمیرم

من ایستـــــــــاده ام تا رای خود را پس بگیرم

تظاهرات شبانه 10 مرداد 88


عکس | احمد نجفی و میرحسین موسوی


احمد نجفی و میرحسین موسوی

بابا جون تنفیذم کن!

کاریکاتوری جالب از نیک آهنگ کوثر در مورد تنفیذ

در صفحه جدید باز کن عکسی از خبر پاک شده روی پایگاه انصار نیوز


این عکس همون خبریه که چند روز پیش توی پایگاه انصار نیوز گذاشتن و همون ساعت هم خبر رو پاک کردن !مراسم تنفیذ احمدی نژاد سال 88


فیلم قسمت اول مراسم تنفیذ احمدی نژاد سال 88فیلم قسمت دوم مراسم تنفیذ احمدی نژاد سال 88

کاریکاتور تنفیذ احمدی نژاد

مقایسه دو تنفیذ در عکس!

مراسم تنفیذ سال 88


مراسم تنفیذ 4 سال پیش!
چقدر جای خالی آقای خاتمی و آقای رفسنجانی خالیست!!!

شعر کارو (به نامردی نامردان قسم)

خداوندا
خداوند!
اگر روزی بشر گردی
زحال بندگانت با خبر گردی
پشیمان می شدی از قصه خلقت
از اینجا از آنجا بودنت !
خداوند!
اگر روزی ز عرش خود به زیر آیی
لباس فقر به تن داری
برای لقمه ی نانی
غرورت را به زیر پای نا مردان فرو ریزی
زمین و آسمان را کفر می گویی نمی گویی؟
خداوند
اگر با مردم آمیزی
شتابان در پی روزی
ز پیشانی عرق ریزی
شب آزرده ودل خسته
تهی دست و زبان بسته
به سوی خانه باز آیی
زمین آسمان را کفر می گویی نمی گویی؟
خداوند
اگر در ظهرگرماگیر تابستان
تن خود را به زیر سایه ی دیواری بسپاری
لبت را بر کاسه ی مسی قیر اندود بگذاری
و قدری آن طرف ترکاخ های مرمرین بینی
واعصا بت برای سکه ای این سو و آن سودر روان باشد
و شاید هر رهگذر هم از درونت با خبر باشد
زمین و آسمان را کفر می گویی نمی گویی؟
خدایا خالقا بس کن جنایت را تو ظلمت ر!
تو خود سلطان تبعیضی
تو خود یک فتنه انگیزی
اگر در روز خلقت مست نمی کردی
یکی را همچون من بدبخت
یکی را بی دلیل آقا نمی کردی
جهانی را چنین غوغا نمی کردی
دگر فریاد ها در سینه ی تنگم نمی گنجد
دگر آهم نمی گیرد
دگر این سازها شادم نمی سازد
دگر از فرط می نوشی می هم مستی نمی بخشد
دگر در جام چشمم باده شادی نمی رقصد
نه دست گرم نجوائی به گوشم پنجه می ساید
نه سنگ سینه ی غم چنگ صدها ناله می کوبد0
اگر فریادهایی از دل دیوانه برخیزد
برای نا مرادی های دل باشد
خدایا گنبد صیاد یعنی چه ؟
فروزان اختران ثابت سیار یعنی چه ؟
اگر عدل است این پس ظلم ناهنجار یعنی چه؟
به حدی درد تنهایی دلم را رنج می دارد
که با آوای دل خواهم کشم فریاد و برگویم
خدایی که فغان آتشینم در دل سرد او بی اثر باشد خدا نیست ؟!
شما ای مولیانی که می گویید خدا هست و برای او صفتهای توانا هم روا دارید!
بگویید تا بفهمم
چرا اشک مرا هرگز نمی بیند؟
چرا بر ناله پر خواهشم پاسخ نمی گوید
چرا او این چنین کور و کر و لال است
و یا شاید درون بارگاه خویش کسی لب بر لبانش مست تنهایی
و یا شاید دگر پر گشته است آن طاقت و صبرش
کنون از دست داده آن صفتها را
چرا در پرده می گویم
خدا هرگز نمی باشد
من امشب ناله نی را خدا دانم
من امشب ساغر می را خدا دانم
خدای من دگر تریاک و گرس و بنگ می باشد
خدای من شراب خون رنگ می باشد
مرا پستان گرم لاله رخساران خدا باشد
خدا هیچ است0
خدا پوچ است0
خدا جسمی است بی معنی
خدا یک لفظ شیرین است
خدا رویایی رنگین است
شب است و ماه میرقصد
ستاره نقره می پاشد
و گنجشک از لبان شهوت آلوده ی زنبق بوسه می گیرد
من اما سرد و خاموشم!
من اما در سکوت خلوتت آهسته می گریم
اگر حق است زدم زیر خدایی !!!
عجب بی پرده امشب من سخن گفتم
خداوند
اگر در نعشه ی افیون از من مست گناهی سر زد ببخشیدم
ولی نه؟!
چرا من روسیه باشم؟
چرا غلاده ی تهمت مرا در گردن آویزد؟
خداوند
تو در قرآن جاویدت هزاران وعده ها دادی
تو می گفتی که نامردان بهشتت را نمی بینند
ولی من با دو چشم خویشتن دیدم
که نامردان به از مردان
ز خون پاک مردانت هزاران کاخها ساختند
خداوندا بیا بنگر بهشت کاخ نامردان را
خدایا ! خالقا ! بس کن جنایت رابس کن تو ظلمت را
تو خود گفتی اگر اهرمن شهوت بر انسان حکم فرماید تو او را با صلیب عصیانت مصلوب خواهی
کرد
ولی من با دو چشم خویشتن دیدم پدر با نورسته خویش گرم میگیرد برادر شبانگاهان مستانه از
آغوش خواهر کام میگیرد نگاه شهوت انگیز پسر دزدانه بر اندام مادر می لرزد قدم ها در بستر فحشا
می لغزد
پس...قولت!
اگر مردانگی این است
به نامردی نامردان قسم
نامرد نامردم اگر دستی به قرآنت بیالایم !

.
.
.

Sunday, August 2, 2009

مرعشی: احمدی‌نژاد اظهاراتش را اصلاح نکند هاشمی در مراسم تنفیذ شرکت نمی‌کند

پارلمان‌نیوز:

سخنگوی حزب كارگزاران سازندگی در خصوص حضور یا عدم حضور آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در مراسم تنفیذ گفت:«اگر احمدی نژاد در فرصت باقی مانده اظهاراتش را در خصوص آقای هاشمی اصلاح كند ،ایشان در مراسم تنفیذ حضور خواهند یافت.»

حسین مرعشی در گفتگو با ایلنا در پاسخ به سوالی در خصوص حضور یا عدم حضور آیت الله هاشمی رفسنجانی در مراسنم تنفیذ، اظهار داشت:«من سخنگوی آقای هاشمی نیستم ولی تا آنجا كه مطلع هستم ایشان از باب علاقه و احترامی كه به رهبر انقلاب دارند این تمایل وجود دارد كه در این مراسم شركت كنند.»

وی افزود:«از آنجا كه مراسم فردا مربوط به آقای احمدی‌نژاد است و ایشان در مناظره با آقای موسوی سخنان بی اساسی نسبت به آقای هاشمی مطرح كردند و حتی بعد از تذكر خصوصی رهبری به احمدی‌نژاد و موضع گیری صریح در نماز جمعه 29 خرداد حاظر به اصلاح مواضع خود نشدند به نظر می‌رسد اگر در فرصت باقی مانده اظهارتش را در خصوص آقای هاشمی اصلاح نكند ،ایشان در مراسم تنفیذ شركت نخواهند كرد.»


تاریخ انتشار: ١١ مرداد ١٣٨٨
ساعت: ١٩:٢٨
کد خبر: ٢٣٧٧

"مادران عزادار" اعلام کرده اند که مادر پویا مقصودبیگی از کشته شدگان اخیر در کرمانشاه بازداشت شده و هیچ اطلاعی از سرنوشت وی در دست نیست. ...


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه ۱۱ مرداد ۱٣٨٨ - ۲ اوت ۲۰۰۹

تغییر برای برابری: "مادران عزادار" اعلام کرده اند که مادر یکی از کشته شدگان اخیر در کرمانشاه بازداشت شده و هیچ اطلاعی از سرنوشت وی در دست نیست.

بنا به این گزارش زهرا (بهجت) نوذری، مادر پویا مقصود بیگی دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه که برای اعتراض و دادخواهی به کشته شدن فرزندش بدن خود را گل گرفته و در مقابل اداره اطلاعات کرمانشاه به تنهایی تحصن کرده بود، در ساعت ۱۰ شب اولین روز تحصن خود دستگیر شده است.
پویا مقصود بیگی در تاریخ ٣۰ خرداد٨٨ توسط نیروهای امنیتی کرمانشاه دستگیر و تحت شکنجه های وحشتناک در زندان کرمانشاه قرار می گیرد و پس از آزادی فوت می کند.
زهرا نوذری در جوانی همسر خود را از دست داده و دو فرزند خردسال اش را با کار طاقت فرسای خیاطی اداره کرده و در آستانه فارغ التحصیلی فرزند ارشدش او را به طرز فاجعه آمیزی از دست داده است .
اقوام و آشنایان زهرا به شدت تحت فشار هستند و سکوت اختیار کرده اند.
مادران عزادار اعلام کر ده اند که خواهان آزادی فوری این مادر داغدار و عزادار و مجازات عاملان و آمران فجایع پس از انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری هستند.

پاسخ آيت الله العظمى منتظرى به نامه جمعى از نخبگان و شخصيت هاى فرهنگى و سياسى

بسم الله الرحمن الرحيم

حضرات آقايان حجة الاسلام والمسلمين حاج شيخ مهدى كروبى و حجة الاسلام والمسلمين سيد محمد خاتمى و مهندس ميرحسين موسوى و ساير نخبگان و شخصيت هاى فرهنگى و سياسى امضاءكننده نامه مورخ 3/5/1388 دامت بركاتهم
پس از سلام و تحيت و آرزوى سلامتى و توفيق بيشتر براى شما عزيزانى كه با احساس وظيفه شرعى و ملى گوشه اى از حوادث تلخ و مظالم جارى را متذكر شده بوديد يادآور مىشوم :

اين جانب نيز مانند شما آقايان از اوضاع جارى و بحرانى كنونى كه در اثر ندانم كارى و بى تدبيرى بعضى از مسئولين براى جمهورى اسلامى پيش آمده سخت نگرانم ، و آنچه را وظيفه شرعى و ملى خود تشخيص مىدادم در پيام ها و نوشته هاى قبلى تذكر داده ام و الان نيز متذكر مىشوم كه :

حاكميت تاكنون چه نفعى از بحرانى كه به وجود آورد برده است ؟ جز اين كه اكثريت قاطع مردم عزيز را ناراضى و خشمگين نموده و فاصله خود را با آنان بيش از پيش كرده و جايگاه نظام جمهورى اسلامى را در دنيا ضعيف نمود و حساسيت و بدبينى بسيارى از مردم كشورهاى ديگر و سازمانهاى جهانى حقوق بشر را بيش از پيش برانگيخته است ؟

تصميم گيرندگان حوادث و فجايع اخير آيا تجربه حكومت شاه و ساير رژيم هاى استبدادى را از ياد برده اند؟ مگر رژيم شاه با ايجاد خفقان و رعب و سركوب آزادى خواهان و سانسور رسانه ها و زندانى و شكنجه نمودن فعالان سياسى و معترضين و اعتراف گيرى از آنان و پرونده سازى و تبليغات دروغ توانست در مقابل موج اعتراضات و نارضايتى هاى مردم مقاومت كند؟

چرا عقلاى قوم كارها را به دست يك عده افراد نامتعادل و اسير توهمات و تمايلات خطى و گروهى داده اند، تا همه چيز و از جمله مشروعيت نظامى كه تاكنون براى آن اين همه سرمايه گذارى شده است را زير سوال ببرند و زمينه بدبينى و بى اعتقادى به اصل اسلام و انقلاب را بين نسل جوان تقويت نمايند و آنان را نسبت به حاكميت دينى متزلزل سازند؟

چرا نيروهاى نظامى و انتظامى و بسيج را به برادركشى و سركوب مردم وامى دارند؟ آيا هدف از تشكيل سپاه و بسيج براى برادركشى و سركوب مردم بود؟

عزيزانى كه اكنون در زندان ها اسير هستند و از آنان با زور و شكنجه اعتراف و مصاحبه مىگيرند و هر روز جنازه يكى از آن عزيزان را به خانواده ها تحويل مىدهند چه گناهى كرده اند؟ جز اين كه به تخلفات عديده و تقلب در انتخابات به طور مسالمت آميز و آرام اعتراض داشتند و خواستار احقاق حقوق از دست رفته خود بودند؟

اين گونه اعترافات هيچ مبناى شرعى و قانونى ندارد و آمرين و عاملين آن مرتكب جرمى بزرگ شده اند و بايد در دادگاهى عادل و بى طرف و علنى محاكمه شوند تا مردم واقعا احساس كنند به حقوقشان توجه شده است و به آينده اميدوار شوند، نه اين كه در صدد اغفال مردم باشند و مثلا با تعطيلى يك بازداشتگاه تمام گناه را به گردن يك ساختمان بيندازند.

اين جانب مجددا به تصميم گيرندگان تذكر و هشدار مىدهم تا بحران كنونى عميق تر نشده و رشته كارها از دست آنان خارج نگشته ، عقل و شرع و منطق را حكم قرار دهند و موجبات و عوامل اين بحران و نارضايتى مردم را از بين ببرند و عملا پاسخى معقول و قانع كننده به مردم بدهند، و توجه داشته باشند كه مردم ايران بسيار فهيم و دانا هستند و اگر خطاكاران واقعا مجازات نشوند قانع نمى شوند.

در خاتمه سلامتى شما عزيزان و مجد و عظمت اسلام عزيز و ملت شريف ايران و توانايى براى احقاق حقوق تضييع شده و آزادى زندانيان حوادث اخير كه به اتهامهاى واهى دستگير شده اند را از خداوند قادر متعال مسألت دارم .
والسلام عليكم و رحمة الله و بركاته .


حسينعلى منتظرى

منبع: سایت دفتر ایت الله منتظری
1388/5/7

دستخط آیت الله العظمی منتظری در تکذیب شایعه پراکنی ها و دروغ افکنی های سایت رجانیوز


بسمه تعالی

در پی شایعه سازی ها و دروغ افکنی ها به ساحت مرجعیت شیعه توسط سایت رجا نیوز در خبری با کد 32611
آیت الله العظمی منتظری با دستخط خودشان این شایعه ها و دروغ های بی اساس را تکذیب فرمودند:دستخط آیت الله العظمی منتظری در تکذیب شایعه پراکنی ها و دروغ افکنی های سایت رجانیوز
متن خبر مندرج در سایت رجانیوز:

چه کسی بیانیه های منتظری را مینویسد؟


اعلامیهها و استفتائات منتسب به آقای منتظری در حالی طی روزهای اخیر در تقویت ادعاهای غیرمستند ناکامان انتخابات دهم منتشر میشود که چند ماهی از بیماری شدید وی می گذرد و او با اختلالات شدید حافظه مواجه است.

به گزارش رجانیوز، پزشکان و همه افرادی که منتظری را دیده اند تأکید میکنند وی تعادل ندارد و حافظه اش دچار مشکل شدید شده است، به طوری که گاهی اطرافیان نزدیک خود را نیز نمیشناسد.
بنا بر این گزارش، ملاقاتهای عمومی آقای منتظری به منظور جلوگیری از آشکار شدن این مسئله تعطیل شده و حتی دوستان نزدیک وی هم برای دیدار با او مشکل دارند.
با این حال، در ایام انتخابات و رخدادهای پس از آن، به صورت مکرر، فتاوایی بهنام آقای منتظری در برخی رسانه های داخلی و خارجی منتشر شد.
در این زمینه خبرنگار ما کسب اطلاع کرد محسن کدیور که هماکنون در خارج از کشور به سر میبرد، به همراه یکی از پسران آقای منتظری، نقش اصلی را در تنظیم این فتاوا و بیانیه ها، استفاده از مُهر آقای منتظری و انتشار آنها از طریق رسانه های ضدانقلاب برعهده دارند و عملاً نقش منتظری را در حد یک عنصر دست چندم سیاسی پایین آورده اند.

منبع: سایت دفتر ایت الله منتظری